Del

Uddannelseskonsulent/klinisk vejleder Sygeplejerskeuddannelsen

Fordelingsgruppen

Gruppen har ansvar for konkret planlægning og koordinering med hensyn til fordeling af praktikpladser. Dette sker ud fra aftalte rammer og fordelingsprincipper samt løsningsorientering ved særlige studieforløb.

Deltagere (pr. 01.12.19)

Navn (Repræsentant)StillingOrganisationMailMobil
Tine LundtangUddannnelsesansvarligKøge Kommunetine.lundtang.hansen@koege.dk40314192
Kristine FredslundUddannnelsesansvarligSolrød Kommunekokfr@solrod.dk56182470
Karen VestergårdUddannelsesansvarligOdsherred Kommunekaves@odsherred.dk20180739
Dorte ØrumUddannelseskonsulentRegion Sjællanddou@regionsjaelland.dk29438593
Lisbeth TrebbienUddannelseskonsulentRegion Sjællandltrb@regionsjaelland.dk24921267
Teresa AndersenUddannelseskonsulentRegion Sjællandtepm@regionsjaelland.dk31924428
Gitte FerreiraUddannelseslederAbsalon, Center for Sygeplejegfe@pha.dk72483193
Jesper Meyer IpsenAdminstrativ medarbejderAbsalon, Uddannelsesservicejemi@pha.dk72482284
Siv Bilsted PedersenPraktikkoordinatorAbsalon, Center for Sygeplejesibp@pha.dk72481835
SuppleanterStillingOrganisationMailMobil
Ditte BornebuschUddannelsesansvarligGuldborgsund Kommunedbor@guldborgsund.dk29242338
Anette Due HartmannUddannelseskonsulentRegion Sjællandadh@regionsjaelland.dk20518276