Del

Uddannelseskonsulent/klinisk vejleder Sygeplejerskeuddannelsen

Kvalitet- Fordeling- og Koordinationsgruppe

Gruppen er det centrale og besluttende organ, som sikrer koordinering og samarbejde mellem uddannelsesinstitution og praktikudbyderne, samt sikrer udvikling og kvalitet i uddannelsens enkelte semestre og på tværs af semestre.

Deltagere (pr september 2020)

 

Deltagere i Kvalitet- Fordeling- og Koordinationsgruppe (KFK)
Navn (Repræsentant)StillingOrganisationMailMobil
Anne Marie HedenborgUddannelseskonsulentRoskilde Kommuneannemariehe@roskilde.dk30841338
Kristine FredslundUddannelseskonsulentSolrød Kommunekokfr@solrod.dk56182470
Inge JekesUddannelseskonsulentKalundborg Kommuneinjk@kalundborg.dk30341553
Karen VestergaardUddannelseskonsulentOdsherred Kommunekaves@odsherred.dk20180739
Christina GraungaardUddannelseskonsulentVordingborg Kommunechgr@vordingborg.dk51730732
Ditte BornebuschUddannelseskonsulentGuldborgsund Kommunedbor@guldborgsund.dk25180646
Dorte ØrumUddannelseskonsulentRegion Sjælland Psykdou@regionsjaelland.dk29438593
Heidi Lemb LarsenUddannelseskonsulentRegion Sjællandhlla@regionsjaelland.dk51530084
Lisbeth TrebbienUddannelseskonsulentRegion Sjællandltrb@regionsjaelland.dk24921267
Mette HolmUddannelseskonsulentRegion Sjællandmethol@regionsjaelland.dk24921267
Teresa AndersenUddannelseskonsulentRegion Sjællandtepm@regionsjaelland.dk31924428
Ann Berit ScheldeUddannelseslederAbsalonasc@pha.dk72483182
Gitte FerreiraUddannelseslederAbsalongfe@pha.dk72483193
Anne BondesenUddannelseslederAbsalonabon@pha.dk72481819
Therese LlambiasKvalitets- og proceskoordinatorAbsalonmtl@pha.dk72482645
Siv Bilsted PedersenPraktikkoordinatorAbsalonsibp@pha.dk72481835