Del

Uddannelseskonsulent/klinisk vejleder Sygeplejerskeuddannelsen

Tværsektorielt Samarbejdsforum

Dette forum drøfter generelle muligheder og udfordringer i udviklingen af sygeplejerskeuddannelsen.

Deltagere (01.05.2019)

Navn og stillingOrganisationMail
Gitte Ferreira, UddannelseslederAbsalongfe@pha.dk
Michael Viese, KvalitetskoordinatorAbsalonmivi@pha.dk
Gundula Bergstrøm, KvalitetskoordinatorAbsalongbr@pha.dk
Vibeke Steenfeldt, KvalitetskoordinatorAbsalonvst@pha.dk
Ulla Klimt, KvalitetskoordinatorAbsalonukl@pha.dk
Siv B. Pedersen, PraktikkoordinatorAbsalonsibp@pha.dk
Ulla Dalby, UddannelseskonsulentRegion Sjælland NFSubd@regionsjaelland.dk
Malene MaarupRegion Sjælland, NSRmalma@regionsjaelland.dk
Heidi Lemb LarsenRegion Sjælland, Holbækhlla@regionsjaelland.dk
Lisbeth TrebbienRegion Sjælland, SUHltrb@regionsjaelland.dk
Dorte Ørum Psykiatrien Region Sdou@regionsjaelland.dk
Anette Due HartmannPsykiatrien Region Sadh@regionsjaelland.dk
Åse HøybyeFaxe Kommuneaash@faxekommune.dk
Bente LyngboGreve Kommunebely@greve.dk
Christina F. ChristensenGuldborgsund Kommunechch@guldborgsund.dk
Karin Throde MortensenHolbæk Kommunepraktik@holb.dk
Inge JekesKalundborg Kommuneinge.jekes@kalundborg.dk
Tine Lundtang HansenKøge Kommunetine.lundtang.hansen@koege.dk
Tine JacobsenLejre Kommunetija@lejre.dk
Regina ChristiansenLolland Kommunerech@lolland.dk
Betina DansborgLolland Kommunebeda@lolland.dk
Christi EgelundNæstved Kommunechejo@naestved.dk
Anette DamgaardOdsherred Kommuneanbda@odsherred.dk
Lene JørgensenRingsted Kommuneljo@ringsted.dk
AnneMarie Wulff HedenborgRoskilde Kommuneannemariehe@roskilde.dk
Mette FlygenringSlagelse Kommunemefly@slagelse.dk
Anne CramerSolrød Kommuneacr@solrod.dk
Anne-Lise HansenSorø Kommunealh@soroe.dk
Helle HjarsøStevns Kommunehelhja@stevns.dk
Christina GraungaardVordingborg Kommunechgr@vordingborg.dk
Marlene Juul RasmussenEpilepsihospital Filadelfiamjl@filadelfia
Mette KnudsenMargrethehjemmetspop1@margrethehjemmet.dk
Birgitte BjerreHospice Sjællandbbjer@hosj.dk
Marianne LauridsenHospice Svanevigmalau@svanevighospice.dk
Anette OhrtHospicegårdenanoh@filadelfia.dk
Cxense Display