Del

Uddannelseskonsulent/klinisk vejleder Sygeplejerskeuddannelsen

Vejlederfora (VF)

Disse fora, som er opdelt på praktikteams samt henholdsvis kommunalt, somatisk og psykiatrisk forum skaber videndeling mellem kliniske vejledere og kontaktpersoner fra praktikteams.

Deltagere Praktikteam Slagelse

Praktikteamrepræsentanter og kliniske vejledere

Deltagere PT Slagelse og Kommuner + Filadelfia og HospiceOrganisationMailMobil
Mie Holgersen + NNAbsalonmhol@pha.dk72481892
Kliniske vejledere via Belinda LappEpilepsihos. Filadelfiabelv@filadelfia.dk58271650
Kliniske vejledere via Mette FlygenringSlagelse Kommunemefly@slagelse.dk58574077
Kliniske vejledere via Anne-Lise HansenSorø Kommunealh@soroe.dk57876613
Kliniske vejledere via Lene JørgensenRingsted Kommunelejor@ringsted.dk40909253
Deltagere PT Slagelse og Somatik SLOrganisationMailMobil
Merete BachmannAbsalonmba@pha.dk72482164
Hanna HonnoréAbsalonhaho@pha.dk72482756
Kliniske vejledere via Lisbeth TrebbienSlagelse Sygehusltrb@regionsjaelland.dk24921267
Deltagere PT Slagelse og Somatik SUH - KøgeOrganisationMailMobil
Nausheen ChristoffersenAbsalonnach@pha.dk72481822
Rikke RingdalAbsalonriwr@pha.dk72482299
Kliniske vejledere via Mette HolmSUH Køgemethol@regionsjaelland.dk24921267
Deltagere PT Slagelse og PsykOrganisationMailMobil
Britta Hjermitslev (bhs) Absalonbhs@pha.dk72482155
Emilie AndrésAbsaloneman@pha.dk72482319
Kliniske vejledere via Beata WilstedPsyk Region S (Psyk Vest)bew@regionsjaelland.dk21475633
Kliniske vejledere via Anette CanzellaPsyk Region S (Retspsyk)aneca@regionsjaelland.dk93576578

Deltagere Praktikteam Nykøbing F og Næstved

Praktikteamrepræsentanter og kliniske vejledere

Deltagere PT Ny og Næ + Kommuner + hospiceOrganisationMailMobil
Gundula BergstrømAbsalongbe@pha.dk72482536
Annie GissingAbsalonagk@pha.dk72482748
Kliniske vejledere via Christi EgelundNæstved Kommunechejo@naestved.dk21603867
Kliniske vejledere via Åse HøybyeFaxe Kommuneaash@faxekommune.dk51551319
Kliniske vejledere via Christina GraungaardVordingborg Kommunechgr@vordingborg.dk51730732
Kliniske vejledere via Ditte BornebuschGuldborgsund Kommunedbor@guldborgsund.dk25180646
Kliniske vejledere via Betina DansborgLolland Kommunebeda@lolland.dk54674881
Deltagere i PT Ny & Næ + SomatikOrganisationMailMobil
Britt H. SteenAbsalonbrst@pha.dk72482547
Ulla KlimtAbsalonukl@pha.dk72482746
Kliniske vejledere via Teresa AndersenRegion S, Nykøbing F Sygehustepm@regionsjaelland.dk31924428
Kliniske vejledere via Lisbeth TrebbienRegion S, Næstved Sygehuslrtb@regionsjaelland.dk24921267
Kliniske vejledere via Mette HolmRegion S, SUH (sattelitter i Ring&Næs)methol@regionsjaelland.dk24921267
Deltagere i PT Ny & Næ + PsykiatriOrganisationMailMobil
Eva MøssAbsalonevmj@pha.dk72482651
Gundula BergstrømAbsalongbe@pha.dk72482536
Kliniske vejledere via Kari HenriksenPsyk Region Sjælland (Psyk Syd)khenr@regionsjaelland.dk30533267

Deltagere Praktikteam Roskilde

Praktikteamrepræsentanter og kliniske vejledere

Deltagere PT Roskilde + Kommuner + private institutioner (hospice + plejehjem)OrganisationMailMobil
Minna TherkildsenAbsalonmth@pha.dk72481293
Jette LindAbsalonjeli@pha.dk72481596
Kliniske vejledere via Anne-Marie HedenborgRoskilde Kommuneannemariehe@roskilde.dk30841338
Kliniske vejledere via Bente LyngboGreve Kommunebely@greve.dk20550840
Kliniske vejledere via Kristine FredslundSolrød Kommunekokfr@solrod.dk56182470
Kliniske vejledere via Tine LundtangKøge Kommunetine.lundtang.hansen@koege.dk40314192
Kliniske vejledere via Helle HjarsøStevns Kommunehelhja@stevns.dk30169099
Deltagere PT Roskilde og SomatikOrganisationMailMobil
Minna TherkildsenAbsalonmth@pha.dk72481293
Jette LindAbsalonjeli@pha.dk72481596
Kliniske vejledere via Mette HolmRegion S, SUH Roskildemethol@regionsjaelland.dk24921267
Deltagere PT Roskilde og PsykiatriOrganisationMailMobil
Carsten Juul JensenAbsaloncajj@pha.dk72482723
Laila RingkøbingAbsalonlpr@pha.dk72483164
Kliniske vejledere via Gitte TønnesPsyk Region Sjælland (Psyk Øst)gmt@regionsjaelland.dk23707027
Kliniske vejledere via Pernille HagbardPsyk Region Sjælland (Psyk B & U)php@regionsjaelland.dk93567639

Deltagere Praktikteam Holbæk

Praktikteamrepræsentanter og kliniske vejledere (er under udarbejdelse)

Møder

2021 OBS Referater er/bliver linket til mødedato!

  • Praktikteam Nykøbing F og Næstved

    • 8. juni Kommuner
    • Dato Psykiatri (Psyk Syd)
    • Dato Somatik (Nykøbing F Sygehus)
    • Dato Somatik (Næstved Sygehus + SUH Næstved)

  • Praktikteam Slagelse

    • 8. juni Kommuner
    • Dato Psykiatri (Psyk Vest + Retspsykiatri)
    • Dato Somatik (Slagelse Sygehus)
    • Dato Somatik (SUH Køge)

  • Praktikteam Roskilde

    • 8. juni Kommuner
    • Dato Psykiatri (Psyk Øst + B&U)
    • Dato Somatik (SUH Roskilde)

2020 OBS Referater er/bliver linket til mødedato!

2019  OBS Referater er/bliver linket til mødedato!

 

2018  OBS Referater er linket til mødedato!

  • Praktikteam Nykøbing F og Næstved

  • Praktikteam Holbæk 

    • Dato følger: Kommuner (Holbæk, Kalundborg, Odsherred, Lejre)
    • Dato følger: Somatik (Holbæk Sygehus)
    • Dato følger: Psykiatri (Holbæk og Nyk S)