Del

Uddannelseskonsulent/klinisk vejleder Sygeplejerskeuddannelsen

Vejlederfora

Disse fora, som er opdelt på praktikteams samt henholdsvis kommunalt, somatisk og psykiatrisk forum skaber videndeling mellem kliniske vejledere og kontaktpersoner fra praktikteams.

Deltagere Praktikteam Slagelse

Praktikteamrepræsentanter og kliniske vejledere

Deltagere PT Slagelse og KommunerOrganisationMailMobil
Mie HolgersenAbsalonmhol@pha.dk72481892
Josefine MadsenAbsalonjoma@pha.dk72482141
Kliniske vejledere via Mette FlygenringSlagelse Kommunemefly@slagelse.dk58574077
Kliniske vejledere via Anne-Lise HansenSorø Kommunealh@soroe.dk57876613
Kliniske vejledere via Lene JørgensenRingsted Kommuneljo@ringsted.dk40909253
Deltagere PT Slagelse og Somatik SLOrganisationMailMobil
Merete BachmannAbsalonmba@pha.dk72482164
Hanna HonnoréAbsalonhaho@pha.dk72482756
Kliniske vejledere via Malene RasmussenEpilepsihos. Filadelfiamjl@filadelfia.dk58271101
Kliniske vejledere via Pernille NielsenSlagelse Sygehuspernin@regionsjaelland.dk25156273
Deltagere PT Slagelse og Somatik SUH - KøgeOrganisationMailMobil
Nausheen ChristoffersenAbsalonnach@pha.dk72481822
Rikke RingdalAbsalonriwr@pha.dk72482299
Kliniske vejledere via Lisbeth TrebbienSUH Køgeltrb@regionsjaelland.dk24921267
Deltagere PT Slagelse og PsykOrganisationMailMobil
Britta Hjermitslev (bhs) Absalonbhs@pha.dk72482155
Barbara AskhamAbsalonbaas@pha.dk72482024
Kliniske vejledere via Dorte ØrumPsyk Region Sjællanddou@regionsjaelland.dk29438593
KV'ere via Anette Due HartmannPsyk Region Sjællandadh@regionsjaelland.dk20518276

Deltagere Praktikteam Nykøbing F og Næstved

Praktikteamrepræsentanter og kliniske vejledere

Deltagere PT Ny og Næ + KommunerOrganisationMailMobil
Gundula BergstrømAbsalongbe@pha.dk72482536
Annie GissingAbsalonagk@pha.dk72482748
Kliniske vejledere via Christi EgelundNæstved Kommunechejo@naestved.dk21603867
Kliniske vejledere via Åse HøybyeFaxe Kommuneaash@faxekommune.dk51551319
Kliniske vejledere via Christina GraungaardVordingborg Kommunechgr@vordingborg.dk51730732
Kliniske vejledere via Christina ChristensenGuldborgsund Kommunechch@guldborgsund.dk25180640
Kliniske vejledere via Betina DansborgLolland Kommunebeda@lolland.dk54674881
Deltagere i PT Ny & Næ + SomatikOrganisationMailMobil
Britt H. SteenAbsalonbrst@pha.dk72482547
Ulla KlimtAbsalonukl@pha.dk72482746
Kliniske vejledere via Ulla DalbyRegion S, Nykøbing F Sygehusubd@regionsjaelland.dk56516857
Kliniske vejledere via Malene MaarupRegion S, Næstved Sygehusmalma@regionsjaelland.dk93567917
Kliniske vejledere via Lisbeth TrebbienRegion S, SUH (sattelitter)ltrb@regionsjaelland.dk24921267
Deltagere i PT Ny & Næ + PsykiatriOrganisationMailMobil
Jan StougaardAbsalonjas@pha.dk72482543
Gundula BergstrømAbsalongbe@pha.dk72482536
Kliniske vejledere via Dorte ØrumPsyk Region Sjællanddou@regionsjaelland.dk29438593
kliniske vejledere via Anette Due HartmannPsyk Region Sjællandadh@regionsjaelland.dk20518276

Deltagere Praktikteam Roskilde

Praktikteamrepræsentanter og kliniske vejledere

Deltagere PT Roskilde + KommunerOrganisationMailMobil
Minna TherkildsenAbsalonmth@pha.dk72481293
Kirsten Vest HansenAbsalonkvh@pha.dk72483174
Kliniske vejledere via Anne-Marie HedenborgRoskilde Kommuneannemariehe@roskilde.dk30841338
Kliniske vejledere via Bente LyngboGreve Kommunebely@greve.dk20550840
Kliniske vejledere via Anne CramerSolrød Kommuneacr@solrod.dk40334221
Kliniske vejledere via Tine LundtangKøge Kommunetine.lundtang.hansen@koege.dk40314192
Kliniske vejledere via Helle HjarsøStevns Kommunehelhja@stevns.dk30169099
Deltagere PT Roskilde og SomatikOrganisationMailMobil
Minna TherkildsenAbsalonmth@pha.dk72481293
Kirsten Vest HansenAbsalonkvh@pha.dk72483174
Kliniske vejledere via Lisbeth TrebbienRegion S, SUH Roskildeltrb@regionsjaelland.dk24921267
Deltagere PT Roskilde og PsykiatriOrganisationMailMobil
Tom RasmussenAbsalontra@pha.dk72483192
Laila RingkøbingAbsalonlpr@pha.dk72483164
Kliniske vejledere via Dorte ØrumPsyk Region Sjællandadh@regionsjaelland.dk20518276
Kliniske vejledere via Anette HartmannPsyk Region Sjællanddou@regionsjaelland.dk29438593

Deltagere Praktikteam Holbæk

Praktikteamrepræsentanter og kliniske vejledere (er under udarbejdelse)

Møder

2018  OBS Referater er linket til mødedato!

  • Praktikteam Nykøbing F og Næstved

  • Praktikteam Holbæk 

    • Dato følger: Kommuner (Holbæk, Kalundborg, Odsherred, Lejre)
    • Dato følger: Somatik (Holbæk Sygehus)
    • Dato følger: Psykiatri (Holbæk og Nyk S)

Cxense Display