Lokaleudlejning og forplejning
Hos Professionshøjskolen Absalon er det muligt for virksomheder, foreninger og kommuner m.fl. at leje vores undervisningslokaler, auditorier og mødefaciliteter med eller uden forplejning via Facilty Service.
Vi lejer ikke ud til private fester og selskaber.
Aften- og weekendarrangementer kun efter aftale og ved min. 25 personer.
Lokalemæssigt råder Professionshøjskolen Absalon over lokaler placeret rundt om i Region Sjælland, på i alt 6 forskellige lokationer: Næstved, Nykøbing, Roskilde, Slagelse, Vordingborg og Kalundborg
På grund af den store spredning i uddannelsesfeltet, kan vi dække mange behov, lige fra, massagebrikse, multisale, hospitalsøverum, auditorier, idrætssale, konferencerum, grupperum, undervisningslokaler m.m. og med lokaler der kan rumme fra 10 – 700 personer.
Adgang til AV-udstyr og trådløst netværk
Alle lokaler er indrettet med adgang til gratis AV-udstyr og trådløst netværk.
Forplejning
Hver lokation er tilknyttet en kantine hvor vi kan tilbyde forplejning til bl.a. morgenmøder, formiddagsmøder, dagsmøder, heldagsmøder, konferencer eller kurser. Der er også mulighed for aftenarrangementer med f.eks. 2- og 3 retters menu eller buffet.
Vi serverer altid lækkert og velsmagende mad til alle arrangementer. Maden vil som udgangspunkt være tilberedt fra bunden, med udsøgte råvarer inspireret af årstiden. Vi sammensætter naturligvis gerne et tilbud tilpasset netop jeres arrangement samt ønsker/forventninger i forhold forplejning.
Du er altid velkommen til at se vores lokaler og faciliteter inden du booker et arrangement.
I så fald bedes du kontakte os for et møde.
Lokaletyper
Der er adgang til trådløst internet, projektorer/skærme og whiteboards i samtlige lokaler. Desuden har vi lokaler med moderne lydanlæg og mulighed for trådløse mikrofoner.
Der er mulighed for at leje paneldebatudstyr på enkelte Campus.
-
Auditorier
-
Mødelokaler
-
Konferencelokaler
-
Briksrum
-
Hospitalsøverum
-
Grupperum
-
Undervisningslokaler
-
Gymnastiksale
-
Multisale
-
Professionshøjskolen Absalons kantiner, serverer altid lækkert og velsmagende mad til alle typer af arrangementer. Maden vil som udgangspunkt være tilberedt fra bunden, med udsøgte råvarer inspireret af årstiden.
BEMÆRK – Det er ikke muligt at købe forplejning i vores kantiner uden forudbestilling.
Aften- og weekendarrangementer kun efter aftale og ved min. 25 personer.Dagsmødepriser hverdage:
Lokaleleje er ikke inkluderet i priserne.
Det er ikke muligt at købe forplejning i vores kantiner uden forudbestilling.
Alle priser er inkl. momsDagsmøde
- Kaffe/the ad libitum formiddag, hjemmebagt brød med tilbehør og isvand.
- Frokostbuffet med udvalg af lune og kolde retter, årstidens salater, udvalg af dressing, ost m. tilbehør, hjemmebagt brød inkl. 1 økovand.
- Kaffe/the ad libitum eftermiddag, hjemmebagt kage og isvand.
Pris: kr. 295,50 pr. person
Kaffebuffet m. brød og vand
- Kaffe/the ad libitum formiddag, hjemmebagt brød med tilbehør og isvand
Pris: kr. 65,50 pr. person
Frokostbuffet inkl. 1 vand
- Udvalg af lune og kolde retter, årstidens salater, udvalg af dressing, ost m. tilbehør og hjemmebagt brød inkl. 1 økovand
Pris: kr. 171,00 pr. person
Kaffebuffet m. kage og vand
- Kaffe/the ad libitum eftermiddag, hjemmebagt kage og isvand
Pris: kr. 58,75 pr. person
Få et uforpligtende tilbud!
Vi hjælper gerne med at skræddersy det perfekte arrangement, som passer til jeres behov og ønsker.
Ring eller send en mail til booking@pha.dk, og få et uforpligtende tilbud!